مزایا و معایب لوله های PVC

مزایای استفاده از پارس پلاست

مزایا و معایب لوله های پی وی سی

لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc

از مزایای لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc (پلی وینیل کلراید)، مقاومت خوب لوله پلیکا در برابر چربی‌ها، روغن‌ها، اسید‌ها و بازها می‌باشد. لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc عایق الکتریسیته بوده و در برابر شعله، مقاوم است و از آنجاییکه لوله پلیکا یا لوله pvc به راحتی با انواع نرم کننده‌ها آمیخته می‌گردد، می توان از لوله پلیکا محصولات پلاستیکی متنوعی از سخت ترین شکل تا انعطاف ترین شکل را از آن تولید نمود.

لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc ( پلی وینیل کلراید) در دو دسته تولید می‌گردد: نوع سخت و نوع انعطاف پذیر. اگر به این بسپار، نرم‌کننده‌ای افزوده نگردد یا با مقدار کمی از آن آمیخته گردد، پلاستیک قوی و سفتی حاصل می شود که در ساخت لوله و اتصالات ساختمانی، پروفیل در و پنجره، پوشش خارجی و پانل های ساختمانی، مجاری فاضلاب‌ها، ناودان‌ها، درزگیر در و پنجره، قطعات اتومبیل، کارت های اعتباری و … بکار می‌رود.

مصارف بسپار انعطاف پذیر بسیار متنوع است. از تولید انواع کاغذ دیواری و رو مبلی تا تولید ورق و فیلم، از اسباب بازی گرفته تا شیلنگ و پرده حمام  و رومیزی ، کیسه خون و…. همگی از بازارهای مصرف این بسپار می‌باشند .در حال حاضر ، مصرف جهانی این بسپار ۳/۳۴ میلیون تن است که معادل ۱۶ درصد مصرف بسپارهای اساسی‌ است و پیش بینی  می‌گردد که تا سال ۲۰۱۷ مصرف این بسپار به حدود ۳/۴۸ میلیون تن برسد .

پلی وینیل کلراید (PVC)

پلی وینیل کلراید (PVC) عبارت پی وی سی و وینیل بطور رایج نه تنها با مرجع پلیمر بلکه برای همه موادی که پلی وینیل کلراید یک سازنده آنست استفاده می‌شود. پلی وینیل کلراید پلاستیکی با موارد استفاده نامحدود است .در شرایط حاضر لوله پلیکا(پلی وینیل کلراید (PVC)) یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی است .بطور عمومی بیشتر از ۵۰% از لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc یا لوله پی وی سی ساخت بشر در ساختمان سازی استفاده می‌شود

.زیرا لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc یا لوله پی وی سی ارزان بوده و به سادگی سر هم بندی می‌شود. در سالهای اخیر لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc یا لوله پی وی سی جایگزین مواد ساختمان سازی سنتی نظیر چوب سیمان و سفال در بسیاری از مناطق شده است. با وجود ظهور یک ماده ایده ال در ساختمان سازی همچنان نگرانی در رابطه با هزینه لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc یا لوله پی وی سی برای محیط زیست طبیعی و سلامتی انسان وجود دارد.

موارد استفاده فراوانی برای لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc یا لوله پی وی سی شامل وینیل سایدینگ. علامت مغناطیسی کارت ها، برش عمودی پنجره ها، لوله، لوله کشی، کانال و لوازم نصب کردنی. کیف‌های ارزان قیمت.پنجره‌های تاریک( بدون دید) ودر شکل نرم آن برای لباس. اثاثیه یا لوازم داخلی نظیر پرده .کف سازی و ساختن سقف. پوسته کابل‌های الکتریکی. توپ‌های بازی سبک وزن وجود دارد. همچنین  لوله پلیکا ماده ایست که اغلب برای لوله کشی آب و فاضلاب بعلت ارزان بودن طبیعی و انعطاف‌پذیر بودن استفاده می‌شود.

مزایای پلیکا

 1. تکنیک‌های شکل دادن لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc
 2. مخلوط کن‌های پودری
 3. دستگاه‌های ژلیفیکاسیوندستگاه‌های فرم دادن
 4. کلندر ها
 5. شکل دادن در فشار کم
 6. قالب گیری به روش تزریقی برای تولید اتصالات پلیمری
 7. اکستروژن وشکل دادن حرارتی برای تولید لوله های پلیمـــری .
 8. مزایای لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc
 9. قابل تولید از سایز های ۲۰ الی۶۳۰ میلیمتردر فشارهای ۴تا ۱۶۰ اتمسفر
 10. عدم آسیب پذیری و پوسیدگی پس از ۵۰ سال
 11. مقاومت در برابر مواد خورنده،حلال ها،مواد شیمیایی،پوسیدگی و زنگ زدگی
 12. سبک با قابلیت حمل و نقل آسان
 13. نصب ساده و سریع با استفاده از چسب و اتصالات اورینگی
 14. ۱۵ تا ۴۰ درصد صرفه جویی اقتصادی در پروژه ها شامل قیمت،هزینه ی حفاری حمل و نقل بستر سازی ونصب
 15. بدون آلایندگی محیط زیست
 16. بدون تاثیر بر مزه، بو وPH آب
 17. پایداری در مقابل رشد باکتری
 18. عدم اصطکاک با مایع داخل لوله
 19. داشتن خاصیت لغزندگی در مقابل حرکت سیالات
 20. ضد اشتعال
 21. عایق الکتریسته
 22. مقاومت در برابر موش خوردگی و سایر جوندگان
 23. مقاوم در برابر ضربات ناشی از زلزله و فشار های خارجی
 24. دارای استاندارد ملی جمهوری اسلامی ایران و دین آلمان
 25. بالاترین آمار مصرف جهانی در شبکه های فاضلابی،آبرسانی،مخابرات و برق

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.